Drukarki 3D - USP - Omni3D https://omni3d.com/pl/3d/drukarki-3d-usp/ Przemysłowe drukarki 3D / Polski producent drukarek 3D Omni3D Tue, 01 Feb 2022 13:38:42 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.5.5 Omni3D Cooling System™ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-cooling-system-2/ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-cooling-system-2/#respond Fri, 07 Jan 2022 11:19:13 +0000 https://omni3d.com/?p=5810 Głównymi założeniami systemu Omni3D Cooling System™ są: System bezpośredniego chłodzenia ekstrudera, który efektywnie obniża temperaturę wewnątrz „ścieżki” filamentu o 40 – 60°C. Zabezpiecza to filament przed osiągnięciem punktu mięknięcia (zwanego Deflaction Point), zwiększając jego sztywność, co wpływa na kontrole jego przebiegu oraz zwiększa prędkość drukowania i stabilność procesu w długich okresach. Specjalna konstrukcja ekstrudera umożliwiająca […]

Artykuł Omni3D Cooling System™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
Głównymi założeniami systemu Omni3D Cooling System™ są:

  1. System bezpośredniego chłodzenia ekstrudera, który efektywnie obniża temperaturę wewnątrz „ścieżki” filamentu o 40 – 60°C. Zabezpiecza to filament przed osiągnięciem punktu mięknięcia (zwanego Deflaction Point), zwiększając jego sztywność, co wpływa na kontrole jego przebiegu oraz zwiększa prędkość drukowania i stabilność procesu w długich okresach.
  2. Specjalna konstrukcja ekstrudera umożliwiająca skrócenie drogi pomiędzy kołem podającym filament, a dyszą, zapewniający bardziej precyzyjne podawanie filamentu do strefy mięknięcia.

Omni3D Cooling System™

Zastosowanie tej opatentowanej technologii bezpośredniego chłodzenia ekstrudera (Omni3D Cooling System™) sprawiło, że użytkownicy drukarek Omni3D mogą drukować na wyższym poziomie dokładności oraz dało im możliwość precyzyjnego kontrolowania ilości filamentu, który jest ekstrudowany w czasie drukowania.

Dowiedz się więcej o pozostałych Omni3D Unique Points:

Artykuł Omni3D Cooling System™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-cooling-system-2/feed/ 0
Omni3D Platform Autoleveling System™ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-platform-autoleveling-system-2/ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-platform-autoleveling-system-2/#respond Fri, 07 Jan 2022 11:18:28 +0000 https://omni3d.com/?p=5805 Drukarki 3D pracujące w technologii FDM drukują obiekt na tak zwanej platformie roboczej czyli płaskiej, poziomej płaszczyźnie lub inaczej – stole. Poprawne wypoziomowanie stołu drukarki 3D jest jedną z pierwszych rzeczy, które muszą zostać wykonane przed rozpoczęciem druku, a także niezbędnym krokiem do otrzymania udanego wydruku.  Czym jest Omni3D Platform Autoleveling System™ czyli poziomowanie stołu […]

Artykuł Omni3D Platform Autoleveling System™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
Drukarki 3D pracujące w technologii FDM drukują obiekt na tak zwanej platformie roboczej czyli płaskiej, poziomej płaszczyźnie lub inaczej – stole. Poprawne wypoziomowanie stołu drukarki 3D jest jedną z pierwszych rzeczy, które muszą zostać wykonane przed rozpoczęciem druku, a także niezbędnym krokiem do otrzymania udanego wydruku. 

Czym jest Omni3D Platform Autoleveling System™ czyli poziomowanie stołu drukarki 3D? To nic innego jak dążenie do stanu, w którym dysza drukarki 3D będzie znajdowała się tej samej odległości w osi Z od platformy roboczej niezależnie od położenia głowicy drukującej w osiach X i Y.

Poziomowanie dużej powierzchni (platformy) jest wymagającym zadaniem, które w Omni3D jest opracowane poprzez badanie trendów płaskości stołu. Automatyczne poziomowanie platformy (tzw. Omni3D Platform Autoleveling System™), które znajduje się w drukarkach Omni3D wykonywane jest dzięki systemowi 3 silników osi Z. Drukarki Omni3D samodzielnie i automatycznie wykonują pomiary niezbędne do prawidłowego wydruku. Głowica przesuwana jest w wybrane miejsca oraz mierzy odległości do platformy roboczej. Pomiar odbywa się poprzez badanie wysokości platformy samą końcówką dyszy, a nie osobnym czujnikiem, dzięki czemu poziomowanie jest bardziej precyzyjne i nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych kalibracji różnicy wysokości pomiędzy wysokością czujnika, a dyszy po zmianie głowicy. 

Ręczna kalibracja platformy roboczej jest możliwa, jednak jest procesem czasochłonnym oraz żmudnym, gdyż zdarza się, że należy go powtarzać po kilku wydrukach.

System automatycznego poziomowania stołu – Omni3D Platform Autoleveling System™ – zdecydowanie ułatwia obsługę drukarki 3D, gdyż sprawia, że drukarka sama dokładnie wypoziomuje platformę roboczą bez konieczności ręcznej kalibracji. Dzięki temu systemowi otrzymujemy wysoką precyzję druku, możliwość natychmiastowego drukowania i zdecydowanie łatwiejszą obsługę dla mniej doświadczonych użytkowników.

Dowiedz się więcej o pozostałych Unique Points od Omni3D:

Artykuł Omni3D Platform Autoleveling System™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-platform-autoleveling-system-2/feed/ 0
Omni3D Filament Flow Control™ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-filament-flow-control/ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-filament-flow-control/#respond Fri, 07 Jan 2022 09:47:48 +0000 https://omni3d.com/?p=5794 Potrzeba ta, była generatorem zmian w druku 3D, zmian które zapoczątkowały przemysłowe drukarki 3D i przemysłowe filamenty do druku 3D. Skąd wzięła się nazwa “przemysłowe” drukarki 3D? Przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że szeroko pojęty przemysł, oraz wszelkiego rodzaju firmy produkcyjne, są odbiorcą tego typu drukarek. Drugi powód natomiast jest taki, że w […]

Artykuł Omni3D Filament Flow Control™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
Potrzeba ta, była generatorem zmian w druku 3D, zmian które zapoczątkowały przemysłowe drukarki 3D i przemysłowe filamenty do druku 3D. Skąd wzięła się nazwa “przemysłowe” drukarki 3D?

Przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że szeroko pojęty przemysł, oraz wszelkiego rodzaju firmy produkcyjne, są odbiorcą tego typu drukarek. Drugi powód natomiast jest taki, że w drukarkach przemysłowych mamy zastosowane szereg systemów, które umożliwiają nam pracę na zupełnie innym poziomie. Systemy te można porównać do systemów, które są montowane w samochodach, które również mają nam zapewnić bezpieczeństwo i najwyższej jakości doznania. Jednym z takich systemów jest Omni3D Filament Flow Control, jak sama nazwa mówi jest to system, który umożliwia kontrolowania przepływu filamentu.

Dlaczego jest to takie ważne i co ma to na celu? Ten system zapewnia precyzje i powtarzalność wymiarową. Dzięki specjalnym enkoderom, system zlicza ilość podawanego filamentu i porównuje go z zadaną ilością w .gcode. W momencie, gdy rozbieżności są zbyt duże drukarka informuje o tym operatora.

Inną korzyścią jaka wynika z systemu Omni3D Filament Flow Control™ jest fakt, że drukarka w przeciwieństwie do drukarek desktopowych nie tylko wie, czy filament jest lub go nie ma. Tylko dokładnie, wie ile materiału wyekstrudowała, a dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie zaplanować czas np wymiany szpulki na nową przy wydruku wielkogabarytowym.

Podsumowując przemysłowa drukarka 3D jest to system naczyń połączonych, które wspólnie pracują na sukces wydruku danego modelu, niczym drużyna w każdej grze zespołowej. Jednym z takich systemów jest właśnie Omni3D Filament Flow Control, który to czuwa nad jakością, ale również nad naszym budżetem, czasem i nerwami, ponieważ jest w stanie wykryć brak filamentu, jego zacięcia i wszystkie niepożądane czynności, które mogą stać się z filamentem podczas druku. Te wszystkie losowe wydarzenia, które mogą się przytrafić powodują, że nasze wydruki trafiają do kosza i tracimy tylko czas i pieniądze. Dlatego systemy, które sukcesywnie wdraża Omni3D, są dedykowane dla firm, które stawiają na jakość, niezawodność i bezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej o pozostałych Unique Points od Omni3D:

Artykuł Omni3D Filament Flow Control™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-filament-flow-control/feed/ 0
Omni3D Web Control™ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-web-control/ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-web-control/#respond Wed, 29 Dec 2021 11:34:06 +0000 https://omni3d.com/?p=5655 Wygodne przygotowanie i rozpoczęcie wydruku na drukarce 3D, możliwość monitorowania i wprowadzanie zmian w postępie druku oraz współdzielenie projektów z zespołem – to tylko niektóre z wielu możliwości jakie daje praca na drukarkach od Omni3D wyposażonych w system zdalnego zarządzania.   Omni Web Control umożliwia zdalny dostęp do maszyny z poziomu przeglądarki (zarówno z laptopa, […]

Artykuł Omni3D Web Control™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
Wygodne przygotowanie i rozpoczęcie wydruku na drukarce 3D, możliwość monitorowania i wprowadzanie zmian w postępie druku oraz współdzielenie projektów z zespołem – to tylko niektóre z wielu możliwości jakie daje praca na drukarkach od Omni3D wyposażonych w system zdalnego zarządzania.

Omni3D Web Control™
 

Omni Web Control umożliwia zdalny dostęp do maszyny z poziomu przeglądarki (zarówno z laptopa, telefonu bądź innego urządzenia połączonego w sieci) i jest znacznym ułatwieniem dla użytkowników chcących kontrolować wydruk w czasie zdalnym i dzielić projekt z określoną grupą współpracowników. Omni Web Control to nie tylko podgląd zdalny wydruku 3D przez kamerę, ale także możliwość wykonania wszystkich procedur bez podchodzenia do drukarki.

System Omni3D Web Control to:

  • Integracja kamery w drukarce 3D i zarządzania zdalnego
  • Drukarka 3D w pełni zarządzana zdalnie (w sieci lokalnej)
  • Dostęp zdalny do drukarki 3D z poziomu przeglądarki (laptop / telefon)
  • Sterowanie przy użyciu intuicyjnego interface
  • Zdalne aktualizacje oprogramowania
  • System logowania zdarzeń z możliwością ich pobrania (w formie spakowanego pliku)

Drukarki od Omni3d z Omni Web Cotrol wyposażone są w system logowania zdarzeń, w tym komunikat o zakończeniu druku, dzięki czemu praca z urządzeniami staje się o wiele łatwiejsza i szybsza. Użytkownicy naszych drukarek nie muszą sprawdzać postępu wydruku 3D bezpośrednio przy drukarce, dzięki Omi Web Control jest to możliwe z poziomu przeglądarki.

Omni3D Web Control™
 

Co więcej, drukarka 3D jest w pełni zarządzana zdalnie w sieci lokalnej, ale istnieje możliwość połączenia się z maszyną od Omni3D z sieci zewnętrzne przez VPN. Dzięki temu zarządzanie zdalne drukarką 3D jest możliwe nie tylko z jednego miejsca w sieci lokalnej, ale z każdego miejsca na świecie!

Rozwinięciem technologii zdalnego zarządzania drukarką 3D jest zarządzanie farmą. Farma drukarek 3D to kilka maszyn połączonych ze sobą w sieci, które mogą wymieniać się informacjami o swoim statusie czy gotowości do wydruku.

Dowiedz się więcej o pozostałych Unique Points od Omni3D:

Artykuł Omni3D Web Control™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-web-control/feed/ 0
Omni3D Head Leveling Control™ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-head-leveling-control/ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-head-leveling-control/#respond Wed, 29 Dec 2021 09:34:30 +0000 https://omni3d.com/?p=5651 System automatycznego poziomowania ekstruderów (automatycznej kontroli wysokości ekstruderów – Omni3D Head Leveling Control™) umożliwia: automatyczną kalibrację odległości dyszy od stołu, automatyczną kalibrację wysokości dysz względem siebie, zrobienie mesh mapy, dzięki czemu minimalizowany jest wpływ nierówności stołu na wydruk. Co daje Omni3D Head Leveling Control™? Omni3D Head Leveling Control™ czyli system automatycznego poziomowania ekstruderów polega na […]

Artykuł Omni3D Head Leveling Control™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
System automatycznego poziomowania ekstruderów (automatycznej kontroli wysokości ekstruderów – Omni3D Head Leveling Control™) umożliwia:

  • automatyczną kalibrację odległości dyszy od stołu,
  • automatyczną kalibrację wysokości dysz względem siebie,
  • zrobienie mesh mapy, dzięki czemu minimalizowany jest wpływ nierówności stołu na wydruk.

Co daje Omni3D Head Leveling Control™?

Omni3D Head Leveling Control™ czyli system automatycznego poziomowania ekstruderów polega na bezpośrednim pomiarze odległości w osi Z między prawym, a lewym ekstruderem. Dzięki temu pozwala na wykorzystanie głowicy w roli próbnika dla czujnika poziomowania w osi Z. Wyjątkowość tego systemu polega na tym, że ruchome głowice umożliwiają pobieranie pomiarów dokładnie w tym miejscu, gdzie wypływa filament 3D, czyli pod dyszą, a nie za pośrednictwem czujnika, który jest oddalony od końcówki dyszy. Daje więc dokładniejszą informację o pozycji głowicy, a to znacząco wpływa na precyzję kalibracji, a w konsekwencji na jakość wydruku. Dodatkowo rozwiązanie zostało tak oprogramowane, aby kalibracja głowic i stołu była bezobsługowa.

Ponadto system automatycznej kontroli wysokości ekstruderów (Omni3D Head Leveling Control™) minimalizuje ryzyko naruszenia wydruku przez nieaktywną głowicę. Podnoszenie głowicy w trakcie druku sprawia, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zahaczenia głowicą o wydruk, a podczas projektowania i przygotowania pliku nie ma już potrzeby uwzględniania stref ryzyka. Dzięki temu, że obie głowice są ruchome nie dochodzi nigdy do kolizji wydruku z którąś z głowic i proces druku nie jest niczym zakłócony.

Jak widać system automatycznej kontroli wysokości ekstruderów (Omni3D Head Leveling Control™) ułatwia obsługę drukarki, która sama potrafi ustawić korelację między głowicami. Jednocześnie daje użytkownikowi swobodę kreowania projektów bez ograniczeń geometrycznych, co byłoby niemożliwe w przypadku druku dwugłowicowego o stałej wysokości głowic.

Dowiedz się więcej o pozostałych Unique Points od Omni3D:

Artykuł Omni3D Head Leveling Control™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-head-leveling-control/feed/ 0
Omni3D Air Circulation System™ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-air-circulation-system-2/ https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-air-circulation-system-2/#respond Wed, 29 Dec 2021 09:13:31 +0000 https://omni3d.com/?p=5664 Wśród wielu klientów panuje przekonanie, że grzana komora i odpowiedni system cyrkulacji powietrza to kluczowe aspekty determinujące decyzje zakupowe przy wyborze drukarki 3D. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ wielu producentów drukarek 3D na polskim rynku oferuje jedynie pasywne grzanie komory – za pomocą stołu roboczego. Dlatego też opracowaliśmy własny system obiegu ciepłego powietrza […]

Artykuł Omni3D Air Circulation System™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
Wśród wielu klientów panuje przekonanie, że grzana komora i odpowiedni system cyrkulacji powietrza to kluczowe aspekty determinujące decyzje zakupowe przy wyborze drukarki 3D. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ wielu producentów drukarek 3D na polskim rynku oferuje jedynie pasywne grzanie komory – za pomocą stołu roboczego. Dlatego też opracowaliśmy własny system obiegu ciepłego powietrza pod nazwą Omni3D Air Circulation System™. Dzięki zastosowaniu grzałki o mocy 2 kW jesteśmy w stanie ocenić w jaki sposób zachowa się nasz wydruk zarówno podczas drukowania jak i w czasie stygnięcia. Samo umiejscowienie grzałki na dole urządzenia ma kluczowe znaczenie. Gorące powietrze wydostające się przez regularne wycięcia w obudowie grzałki, dzięki wentylatorowi o dużej wydajności rozprowadzane jest ku górze, przy czym nie kumuluje się jedynie w obrębie platformy roboczej.

Co daje Omni3D Air Circulation System™?

Otóż Omni3D Air Circulation System™ tworzy to pewnego rodzaju cyklon o kontrolowanej temperaturze w przestrzeni roboczej – nawet do 70 stopni C. Takie rozwiązanie zapobiega problemowi deformacji wydruku w czasie drukowania, ponieważ gorące powietrze nie jest bezpośrednio nadmuchiwane na wydruk. W rzeczywistości jesteśmy w stanie drukować elementy wielkogabarytowe z materiałów wymagających, które podczas drukowania ulegają skurczowi jak np. ABS. Omni3D Air Circulation System świetnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy wydruki przewiduje się na kilkadziesiąt czy nawet kilkaset godzin ciągłego drukowania. Szczególnie ważne staje się to kiedy zależy nam na precyzyjnych i powtarzalnych modelach z określonym stopniem wypełnienia. Aby zobrazować powyższe stwierdzenie posłużę się infografiką przygotowaną przez naszych specjalistów z działu Print-Room.

Omni3D Air Circulation System™
Wykres powyżej obrazuje zależność pomiędzy skurczem i stopniem wypełnienia drukowanego elementu dla trzech rodzajów filamentów: ABS-42, PET-G-32 oraz PC-ABS-47. Jak widać wraz ze wzrostem stopnia wypełnienia wydruku z ABS-u wzrasta jego skurcz osiągając nawet 0,7% przy wypełnieniu od 70-100%. Można przewidzieć zatem określony skurcz dla zadanego modelu i potencjalnie powiększyć go tak, aby finalnie zachował określone parametry wymiarowe. Co ważne, dzięki utrzymywaniu stałej, podwyższonej temperatury w trakcie wydruku skurcz nie zachodzi w trakcie procesu, a po jego zakończeniu. Dzięki temu kurczenie się materiału następuje równomiernie we wszystkich kierunkach, ograniczając deformację geometrii i naprężenia wewnętrzne. Wszystko to sprowadza się do następujących wniosków -jeżeli docelowo będziemy drukować z materiałów inżynieryjnych, wymagających odpowiedniej i stałej temperatury wewnątrz drukarki – konieczne jest posiadanie sprzętu z aktywnie grzaną komorą. Wówczas jedynym ograniczeniem staję się nasza wyobraźnia i przestrzeń robocza 😊.

Dowiedz się więcej o pozostałych Unique Points od Omni3D:

Artykuł Omni3D Air Circulation System™ pochodzi z serwisu Omni3D.

]]>
https://omni3d.com/pl/blog/omni3d-air-circulation-system-2/feed/ 0